EN
Arama Yap

Blog

Türkiye'nin Ödeme Yöntemi Troy

Türkiye’nin ilk Ulusal Ödeme Yöntemi Troy ile tüm entegrasyonlarımızı tamamladık. Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartların sağ alt köşesinde yer alan ve ödeme yöntemi markasını taşıyan bölümde artık bir Türk markası var. Türkiye’nin Ödeme Yöntemi “Troy”.

Kartınız ile alışveriş yapmak ya da ATM’den para çekmek istediğinizde kartınızın sağ alt köşesinde yer alan marka, işlem yapmanızı sağlar ve bu markanın arkasında büyük bir teknolojik altyapı vardır.

Teknoloji ve güvenlikte dünya standartlarını yakalamış Türkiye’ye özel bu platform adını “Türkiye’nin Ödeme Yöntemi'nden" aldı ve Türkiye: TR, Ödeme: O, Yöntemi: Y , harflerinden oluşan kısaltmayla “Troy” oldu.

RFID UHF Card - Mapikart

Teknolojiye ek olarak akıllı kart üretme stratejimiz doğrultusunda ürünlerimizi çeşitlendirmek, radyo frekansı tanımlama RFID (Radio Frequency Identification-RFID) teknolojisi alanında global bir şirketle bir işbirliği kurduk. Canlı ya da cansız her cisim, RFID, kimlik tespitinde ve uzaktan dokundurmadan izlenmesinde kullanılır. RFID teknolojisi, dünyada ve ülkemizde hızlı bir şekilde yaygınlaşmakta ve birçok endüstride kullanılmaktadır.

Nesne deposundaki RFID etiketlerinden bilgi alınabilir ve göndermek üzere programlanabilir. Okuyucu, ürünle ilgili bilgileri otomatik olarak kaydedilebilen veya değiştirilebilen tedarik zinciri yönetimine yerleştirilen etiketleri okur.

Tarım, sağlık, ilaç, tekstil, finans, bankacılık, enerji, devlet, üretim, güvenlik, turizm ve aktif olarak geniş uygulama alanlarında faaliyet gösteren Lojistik, Lojistik, Perakende, Petrol, Lojistik gibi çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Kristal Kart/Barokart

Mastercard Onaylı Kristal Kart

Türkpara işbirliği ile BAROKART'lar Mapikart Patentli 'Kristal Kart Baskı Tekniği' ile üretildi.

Yerli firma ve marka bilinci ile Mapikart olarak vermiş olduğumuz tüm ürün ve hizmetlerde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ve onların da hizmet kalitelerini arttıracak katma değerli "innovative" çözümler sunmayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda da hedefimiz ülkemizin uluslararası pazarlarda rekabetçiliğini güçlendirmek, yüksek ve orta teknolojili ürünlerde Avrasya'nın üretim üssü olarak Türkiye’nin dünya ihracatında daha fazla pay sahibi olmasına katma değer sağlamak..


Dynamic Code Teknolojisi - Mapikart

DYNAMIC CODE Teknolojisi

Bu teknolojide, plastiğe yerleşik yonga içine yüklenen bir alogaritmaya göre otomatik olarak yenilenir. Dynamic code ile ödeme kartlarında çevrim içi işlemlerin güvenliği sağlanır.